Промене у нашем дворишту у складу са Основама програма ПВО ,,Године узлета“

У теорији и пракси предшколског васпитања и образовања препознаје се и истиче значај простора односно физичке средине вртића. Циљ нам је да кроз уређење физичке средине инспиришемо и усмеравамо понашање деце и омогућимо да вртић постане ,,рај за дечју игру и учење“ (Фридрих Фребел). Желимо да простор шаље поруку детету да је вртић место где је добро да буде, да ту припада, да може имати поверења у вртић, да ту има друштво за игру, дружење, истраживање, али постоје и простори где може да се осами ако то жели, да може да буде активно и ради много ствари, да је безбедно да истражује, опробава и развија идеје, да нам је стало до његовог доприноса.

Промене у дворишту су настале у сарадњи са децом, родитељима, заједницом. Сви заједно учествујемо у обезбеђивању услова за правилан раст и развој деце.